دو يادداشت تفاهم همكاري ميان دكتر محمد فرهادي ، وزير علوم، تحقيقات و فناوري و وزير امور خارجه جمهوري كره، در زمينه هاي علوم، تحقيقات و فناوري و همچنين آموزش عالي  به امضا رسيد.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ،، دكتر محمد فرهادي وزير علوم، تحقيقات و فناوري و "يون بيونك سه " وزير امور خارجه جمهوري كره، يادداشت هاي تفاهم همكاري در زمينه هاي "علوم، تحقيقات و فناوري" و "آموزش عالي" را به امضا رساندند. مراسم امضاي اين دو يادداشت تفاهم در حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی و "پارک گئون هی" رؤسای جمهور ایران و کره جنوبی و مقامات عالی رتبه دو کشور برگزار شد. 
برگزاري سمينارها و كارگاه هاي علمي و فناوري مشترك، هدايت پروژه هاي تحقيقاتي مشترك در زمينه هاي مرتبط، تبادل نيروي انساني در جريان برنامه هاي آموزشي، ايجاد ارتباط مستقيم ميان موسسات تحقيقاتي، آموزشي و پارك هاي علم و فناوري و تبادل دانش و تجربيات از جمله موارد توافق شده در يادداشت تفاهم همكاري در زمينه هاي علوم، تحقيقات و فناوري بين وزارت علوم، تحقيقات و فناوري ايران و وزارت علوم، ارتباطات و فناوري اطلاعات جمهوري كره است.
دومين يادداشت تفاهم همكاري بين وزارت علوم كشورمان و وزارت آموزش جمهوري كره در زمينه آموزش عالي، نيز ايجاد انگيزه در افزايش همكاري ها در تبادل اطلاعات، سيستم هاي آموزشي و برنامه ها، افزايش حضور  و مشاركت در برگزاري كنفرانس ها، سمپوزيوم ها و كارگاه هاي مستقل و مشترك، افزايش تبادل كتاب و نشريات در زمينه ‌هاي آموزشي، تبادل استادان، متخصصان، كاركنان و اعضاي هيئت علمي بين دو كشور را شامل مي شود.
گفتني است مراسم امضاي 19 يادداشت تفاهم و سند همكاري،  با حضور رييس جمهور كره كه به همراه هيئت بزرگ سياسي و اقتصادي به ايران سفر كرده است، در محل مجموعه فرهنگي - تاريخي سعدآباد برگزار شد. 

منبع