<%=StrTitr %>
کدخبر : 2701
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۷/۱۰/۹ - ۱۹:۱۰
تعداد بازدید :    6598
درخواست کانون صنفی استادان تربیت مدرس از سازمان برنامه و بودجه:
حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها اصلاح شود

رییس کانون صنفی استادان دانشگاهی ایران واحد دانشگاه تربیت مدرس، در نامه‌ای به دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، خواستار اصلاح حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ایران در بودجه سال ۹۸ شد.

به نقل از ایسنا، دکتر فتح الله امی در این نامه خواستار اصلاح حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ایران در بودجه سال ۹۸ شد.

رییس کانون صنفی استادان دانشگاهی ایران واحد دانشگاه تربیت مدرس، در بخشی از این نامه نادیده پنداشتن شئونات اعضای هیأت علمی، عدم حمایت مناسب مالی با پرداخت های بسیار ناچیز به میزان ۷ تا ۱۰ درصد حقوق سایر کشورهای منطقه و جهان و نگه داشت نیروی انسانی فهیم کشور در محیطی نامناسب را از دلایل به صفر رساندن اثربخشی و از دست دادن نیروی انسانی جوان و با دانش کشور دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در بخشی از این نامه آمده است: اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور انتظار دارند که رئیس جمهور در جهت تحقق توسعه علمی پایدار جمهوری اسلامی ایران به عنوان زیربنایی ترین اقدام در حل چالش های ملی و بین المللی، نسبت به اصلاح حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ایران، در سطح جهانی منطقه ای در بودجه سال ۹۸ پیش بینی های لازم را مد نظر قرار دهد.

بدیهی است که عدم توجه به حفظ نیروی انسانی ماهر و بادانش کشور، ملت ما را درآینده با چالش های جدی روبرو خواهد ساخت.