<%=StrTitr %>
کدخبر : 2716
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۱۰
تعداد بازدید :    4529

بخشی از سخنان رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی در مورد جذب ایثارگران

بخشی از سخنان رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی در ابتدای جلسه 279 مورخه دوم ام خرداد ماه 1397 هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی در مورد ایثارگران

ما باید نسل خویش را با زندگی شهداء و رشادتهای آنان آشنا کنیم، و در ارتباط با ماموریت ها و وظایف جذب اعضای هیات علمی، پاس داشتن این افتخارات به این بستگی دارد که ما سعی کنیم این روحیه ایثار و مقاومت در دانشگاه های کشور محو نشود. قانون گذار در خصوص مساله ی جذب اعضای هیات علمی برای حفظ این مهم بعنوان یک تدبیر در برنامه ی پنجم و ششم توسعه سهمی را برای حضور رزمندگان و حفظ این روحیه ایثار و مقاومت در پیکره ی اعضای هیات علمی پیش بینی کرده است. البته نه به این معناست که صلاحیت های افراد از حیث علمی و سایر شاخص ها نادیده گرفته شود.

آستانه ی ورود به عرصه عضویت هیات علمی این است که فرد صلاحیت علمی داشته باشد، اما واقعا نگرانی این است که در برخی از موارد بعضی از افراد صرفا بخاطر اینکه اینها متقاضیانی هستند که از شاخصه مفهوم مقدس جهاد و ایثار برخوردارند و از خانواده شهدا هستند و به ارزش های انقلاب وابستگی دارند، آنها را نادیده بگیرند با آنان برخورد منفی کنند. این موارد اگر به گوش ما برسد باید در مورد آن حساسیت نشان دهیم و باید مواظبت داشته باشیم که این عزیزان و این صاحبان اصلی انقلاب از حق خودشان محروم نشوند.

 همین دیروز خانمی با دخترشان به من مراجعه کرده بودند که همسر شهید بودند به همراه دختر شهید که دارای درجه دکتری بود و درخواست عضویت هیات علمی خود را در سامانه ثبت کرده بود. همسر شهید می گفت که من وقتی این دختر را بدنیا آوردم، بعد از دو روز از بیمارستان به منزل آمدم دیدم حجله شهادت پدرش درب منزل برپا شده بود و قنداقه دختر دو روزه ام را گذاردم داخل حجله شهادت پدرش و من این دختر را با رنج بزرگ کردم و حالا مدرک دکتری گرفته و هر جا می روم او را نمی پذیرند. مدارکش هم موجود است همه مقاطعش در دانشگاه های بسیار معتبر بوده است.

 ما وظیفه ی خودمان می دانیم که از این موارد حمایت کنیم و اگر یک جایی ببینیم که افرادی به صاحبان انقلاب پشت می کنند و رخ در هم میشکند بخاطر اینکه یک ایثارگر به آنان مراجعه کرده، حتما حساسیت خواهیم داشت و جلوی این کار را خواهیم گرفت. سهم این عزیزان در انقلاب باید لحاظ شود. این یک واجبی است به گردن ما که خدای متعال از مسامحه و تمهل در این امر نخواهد گذشت که ما برای فرزندان خودمان حساسیت داشته باشیم و این ها که پدرشان جان خود را فدا کرده است برای اینکه ما به این مواهب و موقعیت ها برسیم؟!

  ما نباید بگذاریم خدای ناکرده این ها دلگیر و ناامید از سیستم ما برگردند. ما پیوند خودمان را با این ماده قانونی که حق ناچیز برای این عزیزان پیش بینی کرده با خون خودمان امضا می کنیم و واجب می دانیم پرونده آنان را حتما دنبال کنیم. الحمدالله تابحال موارد قابل توجهی برای آنان اعمال تسهیلات شده است ولی باید حساسیت و احترام ما نسبت به آنان بیش از گذشته باشد.