<%=StrTitr %>
کدخبر : 2735
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۷:۱۱
تعداد بازدید :    19909

سامانه جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم هوشمند شد

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم با اعلام آغاز بیستمین فراخوان جذب از امروز 15 بهمن ماه، به هوشمند شدن سامانه جذب هیأت علمی اشاره کرد.

 محمدرضا رضوان طلب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا در مورد آغاز بیستمین فراخوان جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، افزود: بارگذاری نیازها توسط دانشگاه ها بر روی سامانه جذب اعضای هیأت علمی از 20 روز گذشته آغاز شده است.

وی از هوشمند شدن سامانه جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها خبر داد و گفت: این سامانه برای نخستین بار در فراخوان بیستم، قابلیت راهنمایار را برای داوطلبان فراهم کرده است. داوطلبانِ جذب، شانس خود را در دانشگاه ها به صورت مشاوره ای توسط این قابلیت جستجو می کنند.

رضوان طلب اظهار کرد: راهنمایار به داوطلبان کمک می کند چه دانشگاهی را متناسب با شرایط خود برای جذب انتخاب کنند و به این ترتیب، تقاضاها در یک دانشگاه متمرکز نمی شود و شانس افراد برای پذیرش پایین نمی آید.

معاون وزیر علوم در مورد فرایند پذیرش داوطلبان جذب در فراخوان بهمن ماه، توضیح داد: متقاضیان تا پایان بهمن ماه امسال مهلت دارند در سامانه مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نشانی اینترنتی http://mjazb.ir نسبت به بارگذاری مدارک و ثبت نام در این دوره از فراخوان اقدام کنند که امیدواریم نیازی به تمدید مهلت ثبت نام نباشد.

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی در مورد مهلت دانشگاه ها برای بررسی و اعلام نتایج، تاکید کرد: بر اساس جدول زمانی پیش بینی شده، دانشگاه ها حداکثر سه ماه مهلت دارند شرایط داوطلبان را بررسی کرده و آراء خود را به مرکز جذب اعلام کنند. بررسی آراء دانشگاه ها توسط مرکز جذب ظرف مدت یک ماه صورت می گیرد و نتیجه نهایی قبل از آغاز فراخوان جذب شهریورماه 98 به داوطلبان اعلام می شود.