<%=StrTitr %>
کدخبر : 2778
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۸/۱/۲۴ - ۱۸:۰۱
تعداد بازدید :    721
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خبر داد:
متوسط دریافتی دانشگاه‌ها به حدود ۹۰ درصد اعتبار ابلاغی سال ۹۷ می‌رسد

دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص آخرین اطلاعات در زمینه تخصیص سازمان برنامه و بودجه و پرداختی‌های خزانه به دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری گفت: مقرر شده است عدم پرداخت خزانه در تخصیص ارسالی آخر سال ۹۷ سازمان برنامه و بودجه از محل ذخیره ارزی ۹۷ پرداخت گردد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور اظهار داشت: با این پرداخت، متوسط دریافتی دانشگاه‌ها به حدود ۹۰ درصد اعتبار ابلاغی سال ۹۷ می‌رسد

به گفته معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، باقیمانده تخصیص تا ۱۰۰ درصد به صورت تنخواه از اعتبار سال ۹۸ پرداخت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: همه هماهنگی‌ها صورت می‌پذیرد تا تنخواه دریافتی در سال جاری خارج از اعتبار ابلاغی سال ۹۸ منظور شود.

دکتر نظرپور تصریح کرد: درخصوص مراکز پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری نیز مقرر گردید تا عدم پرداختی خزانه در انتهای سال ۹۷ به تخصیص‌های ارسالی سازمان برنامه از محل صندوق ذخیره ارزی پرداخت شود.

وی یادآور شد: در صورتی که این پرداخت اقدام شود به طور متوسط دریافتی مراکز پژوهشی از بودجه ابلاغی سال ۹۷ معادل ۸۵/۶۰ درصد و پارک‌های علم و فناوری نیز معادل ۸۷/۴۱ درصد می‌رسد.

وی یادآور شد: در صورتی که این پرداخت اقدام شود به طور متوسط دریافتی مراکز پژوهشی از بودجه ابلاغی سال ۹۷ معادل ۸۶،۶۰ درصد و پارک‌های علم و فناوری نیز معادل ۸۷،۴۱ درصد می‌رسد.‌‌‌‌‌‌‌