<%=StrTitr %>
کدخبر : 2780
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۸/۱/۲۷ - ۱۷:۰۱
تعداد بازدید :    833
در مراسم تودیع و معارفه معاونان آموزشی دانشگاه:
سلیمی: هیات علمی علامه از 92 تاکنون بدون رانت آمده اند

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی می گوید: هرم اعضای هیات علمی این دانشگاه از سال 92 تغییر کرده و در جذب 60 هیات علمی خود کاملا قانونی رفتار کرده و هیچ کدام از آنها از رانت استفاده نکرده اند .

به نقل خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، حسین سلیمی در مراسم تودیع و معارفه معاونان آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی اظهار کرد:هم اکنون امروز تقریباً بیش از نیمی از استادان ما دانشیار و بالاتر هستند. دانشگاه علامه طباطبایی امروز از حضور 540 عضوهیأت علمی بهره مند است.

وی با بیان اینکه عملکرد 80 درصد از اعضای هیأت علمی جدید در دانشگاه باعث موفقیت است، افزود: همواره عملکرد حوزه آموزشی دانشگاه صاف، شفاف و قانون مند بوده است.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به سخت‌گیری هیئت ممیزه دانشگاه گفت:هیأت ممیزه این دانشگاه یکی از دقیق‌ترین و سخت‌گیرترین هیأت های دانشگاه‌های کشور است و دقت عملکرد آن به نحوی بوده که باوجود مراجعه بازرسی ، هیچ‌گونه ایراد و ابهامی در عملکرد این هیأت ممیزه وارد نشد و همچنین از سوی وزارت علوم به‌عنوان هیأت ممیزه نمونه نیز شناخته شد.

وی ادامه داد : جذب هیأت علمی و دانشجویان مقطع دکتری در زمان مسئولیت نادر نعمت اللهی معاون آموزشی به صورت کاملا نظام مند و قانونی صورت گرفته و اختیارات گروه آموزشی با محوریت اعضای هیأت علمی به آنان بازگردانده شد.

به گفته وی ، بدون نظر گروه های آموزشی و اظهار نظر کمیته های تخصصی، هیچ مجوزی برای جذب عضو علمی و دانشجو در مقطع دکتری در این دانشگاه صورت نگرفته است.

سلیمی با اشاره به عملکرد کارشناسانه در معاونت آموزشی دانشگاه علامه یادآورشد: تمامی زیرساخت ها در این حوزه براساس نظر کارشناسان اعمال شده، سلامت، توانایی، تسلط به قواعد و قوانین کارشناسان این حوزه محرز شده است.

رئیس دانشگاه علامه معتقد است که دو شاخص نسبت استاد به دانشجو و هرم اعضای علمی دانشگاه به‌گونه‌ای مثبتی از سال 92 تغییر کرد که دانشگاه علامه طباطبایی در زمره دانشگاه‌های سطح یک قرار گرفت.

وی با اشاره به ایجاد دوره های مهارت افزایی در دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: با ایجاد دوره‌های مهارتی در دانشگاه و موفقیت آن، سطح مهارتی دانشجویان ارتقا یافت، این طرح و حرکت به‌عنوان سیاست وزارت علوم مطرح و به سایر دانشگاه‌های کشور نیزابلاغ شد.

وی افزود: بیش از 5 هزار دانشجوی دانشگاه علامه طباطبائی در دوره‌های مهارتی شرکت کردند و برای پیوستن به بازار کار با تخصص‌های مهارتی و کاربردی آماده شدند.

مراسم تودیع و معارفه نادر نعمت الهی معاون سابق آموزشی و شجاع احمدوند معاون آموزشی دانشگاه با حضور رئیس دانشگاه و اعضای هیات رئیسه و روسای دانشکده ها و مدیران حوزه آموزشی دانشگاه 25 فروردین ماه در اتاق شورای ریاست این دانشگاه برگزار شد.

سلیمی از خدمات و تلاش های نعمت الهی در مدت تصدی معاونت آموزشی تقدیر کرد و گفت: نعمت الهی و احمدوند هر دو، در حرکت رو به جلو و ایجاد تحول در دانشگاه در دوره مدیریت اینجانب نقش کلیدی و بسیار بزرگی را داشتند و خدمات آنها در حافظه تاریخی دانشگاه محفوظ می ماند.