<%=StrTitr %>
کدخبر : 4798
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۱۶:۰۲
تعداد بازدید :    1141

شریف برنامه ای برای افزایش جذب دانشجو ندارد

رئیس دانشگاه صنعتی شریف در مورد پیش بینی تعداد دانشجو و اعضای هیات علمی دانشگاه تا سال 1405 گفت: طی سال‌های آینده برنامه‌ ای برای افزایش جذب دانشجو نداریم و با همان تعداد 12 هزار دانشجو برای بالا بردن کیفیت آموزشی تلاش می کنیم.

به گزارش ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، محمود فتوحی با اشاره به عملکرد هیات اجرایی جذب این دانشگاه طی سال‌های 93 تا پایان اسفند 97 گفت: پنج هزار و 246پرونده درخواست‌ جذب از طریق فراخوان به این دانشگاه رسیده که از این میان تعداد هزار و 754 مورد آن در غربال اولیه رد شده است.

وی افزود: تعداد سه هزار و 354 پرونده عضو هیات علمی بررسی و در کار گروه علمی این دانشگاه به ثبت رسیده است که در نهایت تعداد 138 پرونده در دست بررسی است. همچنین طی سالهای 93 تا اسفند ماه 97 با درخواست استخدام حدود 100 نفر موافقت شده است.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف به تعداد کل اعضای هیات علمی نیز اشاره کرد و افزود: طی این سال‌ها تعداد 53 نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه بازنشسته شده اند و تعداد 19 نفر نیز قطع همکاری ثبت شده است.

عضو هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی تاکید کرد: در حال حاضر دانشگاه صنعتی شریف با 473 عضو هیات علمی فعالیت می کند که بر اساس برنامه راهبردی دانشگاه در رشته های جدید و مورد نیاز افزایش جذب هیات علمی را شاهد است.
وی در ادامه به پراکندگی اعضای هیات علمی دانشگاه بر اساس وضعیت استخدامی نیز اشاره کرد و گفت: 58 درصد اعضای هیات علمی به صورت رسمی قطعی، 16 درصد رسمی آزمایشی و 26 درصد به صورت پیمانی با دانشگاه همکاری دارند.
سیصد ویازدهمین جلسه هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف و با حضور عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، محمدعلی کی‌نژاد رئیس هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمدرضا رضوان‌طلب دبیر هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم و سایر اعضای این هیات برگزار شد.