<%=StrTitr %>
کدخبر : 556
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۷/۶/۱۰ - ۱۱:۰۶
تعداد بازدید :    4670

آخرین رتبه‎بندی مراکز پژوهشی نظام "وبومتریکس" اعلام شد

جدیدترین رتبه‌بندی مراکز پژوهشی کشور در نظام وبومتریکس (ژوئیه ۲۰۱۸) از میان هشت هزار موسسه پژوهشی و تحقیق و توسعه‌ای جهان اعلام شد.

به گزارش ایسنا، این ارزیابی را گروه پژوهشی سنجه‌های مجازی CSIC - یکی از بزرگترین سازمان‌های عمومی پژوهشی اسپانیا و مرکز اطلاعات و مدارک علمی وابسته به شورای پژوهش ملی اسپانیا (CINDOC) – انجام می‌دهد. این گروه یک واحد پژوهشی است که به عنوان ناظر فعالیت‌های پژوهشی و دانشگاهی بر روی وب عمل می‌کند و هر سال اقدام به رتبه بندی مراکز پژوهش و دانشگاهی در سراسر جهان می‌کند.

 در این رتبه‌بندی انستیتو پاستور ایران، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و پژوهشگاه صنعت نفت به ترتیب جایگاه اول تا سوم کشور را از آن خود کردهاند

پایگاه‌ وب پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در جدیدترین رتبه‌بندی مراکز پژوهشی وبومتریکس (ژوئیه ۲۰۱۸) رتبه‌ دهم را در کشور به خود اختصاص داد.

رتبه‌ جهانی پایگاه‌وب ایرانداک در این رتبه‌بندی که در میان حدود هشت هزار موسسه پژوهشی و تحقیق و توسعه‌ای جهان برگزار شده، مانند دوره پیشین  دو هزار و ۲۶۲ است. ایرانداک در این رتبهبندی، مانند دوره پیشین در شاخص اندازه رتبه اول را در سطح ملی کسب کرده است.

رتبه پایگاه وب ایرانداک در این دوره در  شاخص مشاهده‌پذیری در سطح ملی از ۷۶ به ۴ و در شاخص فایلهای غنی از ۴۶ به ۲۴ تبدیل شده است.

پایگاه‌وب پژوهشگاه ایرانداک تا کنون در چندین دوره از رتبهبندی مقام اول را در کشور به دست آورده بود، اما در دوره پیشین (ژانویه ۲۰۱۷) در جایگاه نهم کشور قرار داشت.           

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، نظام رتبه‌بندی وبومتریک، علاوه بر مراکز پژوهشی، دانشگاه‌ها، مدارس اقتصاد، بیمارستان‌ها و مخزن‌ها (repository) را با تاکید بر ‌تعهد به انتشارات وب‌محور اطلاعات و ارایه‌ ابتکار برای دسترسی آزاد رتبه‌بندی می‌کند.