<%=StrTitr %>
کدخبر : 5835
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۱۴:۰۴
تعداد بازدید :    5059

دانشجویان ایرانی تحصیل‌کرده در خارج استخدام می‌شوند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: فرایند نگهداری و جذب نخبگان ایرانی مقیم، تحصیل‌کرده یا در حال تحصیل در خارج، آغاز شده و با برنامه‌های ویژه‌ای، این افراد در فرآیند کوتاهی استخدام خواهند شد.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فارس اظهارداشت: فرایند جذب و نگهداری نخبگان ایرانی تحصیل‌کرده در خارج، در حال تحصیل یا مقیم آغاز شده و برنامه‌های ویژه‌ای برای افرادی که باز می‌گردند وجود دارد.

وی با بیان اینکه این تسهیلات بیشتری به جذب نخبگان اختصاص یافته است، ادامه داد: امکان بازگشت این افراد با عنوان محقق یا استاد دانشگاه دیده شده است.

به گفته غلامی، این افراد در فرایند کوتاه‌تری از حد معمول جذب خواهند شد تا در داخل کشور مشغول به کار شوند و منشا اثرات علمی برای کشور شوند. 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطر نشان کرد: مسئولیت اصلی این برنامه را معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهوری برعهده دارد.

به گزارش فارس، غلامی پیش از این از سیاست‌های کلان جذب دانشجویان خارج از کشور در داخل خبر داده بود.