<%=StrTitr %>
کدخبر : 5837
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۱۷:۰۴
تعداد بازدید :    17564

۸۰۰ نفر در فراخوان شهریور ۹۸ عضو هیات علمی می‌شوند

رئیس مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۵۰۰ تا ۸۰۰ نفر در فراخوان شهریورماه به عنوان هیأت علمی دانشگاه های دولتی پذیرفته می شوند.

مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سالانه دو بار در ماه‌های شهریور و بهمن ماه فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی را برای متقاضیان دانشگاه‌ها می‌دهد.

محمدرضا رضوان طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این باره به خبرنگار ایرنا اعلام کرد که ۵۰۰ تا ۸۰۰ نفر برای عضویت در هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات دولتی در شهریورماه ۹۸ جذب می شوند و مؤسسات غیردولتی سقف سهمیه ندارند.

وی در مورد برنامه زمان‌بندی این فراخوان، اظهارداشت: تاریخ‌های فراخوان جذب هیأت علمی برای شهریورماه امسال مشخص شده است؛ اعلام نیاز دانشگاه‌ها برای جذب هیأت علمی از ۱۹ مرداد آغاز می‌شود و تا چهارم شهریورماه ادامه می یابد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، بررسی اعلام نیاز دانشگاه‌ها و تخصیص ظرفیت نیز از پنجم تا ۱۶ شهریورماه انجام می شود.

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم خاطرنشان کرد: زمان فرآیند تطبیق نیاز با تاییدیه مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی از سوی دانشگاه‌ها ۲۰ شهریورماه به مدت یک هفته خواهد بود.

رضوان طلب خاطرنشان کرد: فراخوان مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که در آن داوطلبان امکان ثبت نام و انتخاب سه اولویت دارند از ۲۶ شهریورماه آغاز می‌شود و تا ششم مهرماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: فرآیند رسیدگی به پرونده‌های متقاضیان در دانشگاه‌ها در روزهای ۱۳ مهر تا ۱۳ دی ماه و بررسی مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و طرح در هیأت مرکزی جذب از ۱۴ دی تا ۲۹ بهمن ماه ۹۸ انجام می‌شود.

 

نحوه جذب اعضای هیأت علمی

 

به گزارش ایرنا، منظور از جذب اعضای هیأت علمی، هرگونه استخدام عضو هیأت علمی به صورت قراردادی، پیمانی، طرح سربازی، مأموریت و انتقال است.

پس از اعلام فراخوان عمومی جذب اعضای هیأت علمی که بر اساس فرم‌ها و شرایط مربوطه انجام می‌شود، سامانه جامع جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به ارسال اطلاعات پرونده داوطلبان به دانشگاه‌های محل درخواست آنان اقدام می‌کند و با نظر هیأت اجرایی جذب، افراد واجد شرایط اولیه برای انجام مصاحبه علمی دعوت می‌شوند.

پس از انجام مصاحبه علمی و عمومی و انجام تحقیقات محلی، پرونده‌ها به هیأت اجرایی جذب دانشگاه یا مؤسسه مربوطه، جهت بررسی همه مدارک و جمع بندی صلاحیت‌ها ارجاع می‌شود و با رأی اعضای هیأت اجرایی، تشخیص صلاحیتی داوطلب نهایی شده و به اطلاع داوطلب می‌رسد.

در مرحله بعد، دبیرخانه هیأت اجرایی جذب دانشگاه پرونده متقاضیانی را که مورد تأیید اولیه هیأت اجرایی جذب قرار گرفته‌اند از طریق سامانه جامع جذب به دبیرخانه هیأت مرکزی جذب ارسال می‌کند.

صدور ابلاغ استخدام پیمانی اعضای هیأت علمی پس از تأیید هیأت مرکزی جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از سوی دانشگاه و مؤسسه مربوطه صاد. می شود.

اگر بازه زمانی رسیدگی پرونده‌ها در دانشگاه بیش از ۹۰ روز و تأیید نهایی در مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیش از ۴۵ روز طول بکشد این دوره خارج از جدول زمانی تلقی شده و از سوی مراجع بالاتر قابل رسیدگی است.