<%=StrTitr %>
کدخبر : 5867
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۸/۷/۲۲ - ۱۷:۰۷
تعداد بازدید :    3478

شخص وزیر مسأله اصلاح حقوق اساتید را پیگیری می‌کند

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: مبلغ دستمزد ماهیانه همه اساتید دانشگاه‌ها و مراکز علمی به طور کلی پایین است که در این زمینه وزیر علوم برای اصلاح حقوق اعضای هیأت علمی اقداماتی انجام داده است.

  به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، سامانه «فارس من» سامانه ‌ای است که مخاطبان خبرگزاری فارس می‌توانند از طریق آن مشکلات خود در تمام حوزه‌ها را مطرح کنند تا خبرنگاران خبرگزاری فارس این مشکلات را پیگیری کرده و پاسخ آن را از مسؤولان دریافت کنند.

مخاطبان خبرگزاری فارس موضوع « اساتید حق التدریس را دریابید» را در مطرح کرده و از خبرگزاری فارس خواستار گفت وگو با مسؤولان شدند که خبرنگاران خبرگزاری فارس برحسب وفای به عهد این موضوع را پیگیری کردند.

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: حقوق اساتید بر اساس رتبه و پایه دانشی که دارند، محاسبه می‌شود و هر یک از اساتید استخدامی یا حق التدریسی به طور کلی دستمزدشان تفاوت دارد چراکه آنهایی که در قالب مربی هستند قاعدتا حقوق کمتری می‌گیرند و دیگر اساتید نیز با توجه به رتبه استاد یاری، دانشیاری دستمزد دریافت می کنند.

خاکی صدیق افزود: مبلغ 14 هزار تومان برای تدریس هر یک ساعت اساتید بسیار مبلغ کمی است و ما این موضوع را قبول داریم که باید بگویم وزیر علوم در حال پیگیری این موضوع برای افزایش دستمزد اساتید و اعضای هیأت علمی است.

وی ادامه داد: اصلاح حقوق اساتید از برنامه‌های وزیر علوم است که در دستور کار قراردارد و امیدواریم به زودی مشکل دستمزد اعضای هیأت علمی و اساتید و مدرسان حق‌التدریس حل شود.