<%=StrTitr %>
کدخبر : 5895
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۲:۱۰
تعداد بازدید :    2354

مراسم تجلیل از داوطلبان با رتبه های زیر 100 کشوری بدون استفاده از سهمیه برگزار شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد اگر به دنبال تحقق بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری و ایجاد تمدن بزرگ اسلامی هستیم ، راهی جز تلاش در عرصه های علمی و فرهنگی نداریم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ، حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی در مراسم تجلیل از رتبه های زیر 100 کشوری بدون استفاده از سهمیه در آزمون سراسری سال 1398 ویژه شاهد و ایثارگر با بیان اینکه این چهارمین مراسم تقدیر از رتبه های زیر 100 کشوری بدون استفاده از سهمیه در آزمون سراسری است افزود : «وقتی در چنین برنامه هایی حضور می یابیم می بینیم که خواسته های امام خمینی (ره) در مسیر اعتلای علمی فرزندان شهدا و ایثارگران محقق شده است .

» او ادامه داد : «امام خمینی (ره) در سال 1365 طی دستوری بنیاد را موظف کردند که مسائل آموزشی و تربیتی فرزندان شهدا و ایثارگران را از کودکستان تا دانشگاه بر عهده بگیرد .

بر همین اساس طرح شاهد تدوین شد و امروز محصول آن نگاه و دستور امام راحل را مشاهده می کنیم .

» نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه جامعه ما مدیون فداکاری ها و ازخودگذشتگی های شهدا و ایثارگران است افزود : «استفاده از سهمیه های تحصیلی بر اساس قانون حق ایثارگران است ، اما تلاش ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این راستاست که دانشجویان و دانش آموزان شاهد و ایثارگر را به سطحی از درجه علمی برسانیم که نیازی به استفاده از این سهمیه ها نداشته باشند .

خوشبختانه امروز شاهد هستیم این عزیزان از نظر علمی دارای سطح بالایی هستند .

» معاون رییس جمهور افزود : «در حال حاضر 114 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه ها در رشته های گوناگون مشغول به تحصیل هستند .

همچنین حدود 3 هزار عضو هیئت علمی در سراسر کشور از خانواده شهدا و ایثارگران هستند .

در سال 1398 ، 56 هزار نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران در آزمون سراسری دانشگاه ها شرکت کردند که حدود 19 هزار نفر از آن ها در دانشگاه های غیرشهریه ای پذیرفته شدند که 65 درصد از این قبولی ها مربوط به رشته های روزانه دولتی بود .

» رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اشاره کرد : «در سال جاری با تلاش فرزندان شاهد و ایثارگر قبولی در رشته های روزانه دولتی حدود 12 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است .

150 نفر از ایثارگران عزیز رتبه های زیر 1000 کشوری را کسب کرده اند که از این میان 17 نفر بدون استفاده از سهمیه حائز رتبه زیر 100 کشوری شدند .

در طول 4 سال گذشته در مجموع 75 نفر از ایثارگران بدون استفاده از سهمیه موفق به کسب رتبه های زیر 100 شده اند .

» حجت الاسلام شهیدی در پایان خطاب به دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت : «شما عزیزان باید دانشگاه را خانه دوم خود بدانید و با جدیت به دنبال کسب علم باشید ، زیر شما آینده سازان این کشور هستید و باید الگوی خوبی برای دیگران باشید .

افتخار شما ایثارگر بودن است و سعی کنید در طول دوران تحصیل در دانشگاه ها نیز ارتباط خود را با بنیاد شهید و امور ایثارگران حفظ کنید .

» حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم ضمن خیرمقدم به رتبه های زیر 100 آزمون سراسری گفت : «در سال جاری 17 نفر از این عزیزان بدون استفاده از سهمیه رتبه زیر 100 را کسب کرده اند که از زحمات این عزیزان و خانواده های محترم آنان تقدیر می کنیم .

» علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش وپرورش نیز در این مراسم با تشکر از زحمات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت : «اگر به دنبال تحقق بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری و ایجاد تمدن بزرگ اسلامی هستیم ، راهی جز تلاش در عرصه های علمی و فرهنگی نداریم .

» او افزود : «دانشجویان برتر شاهد و ایثارگر الگوهای خوبی برای ادامه دادن راه شهدا و تحقق بیانات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب هستند .

» حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور نیز ضمن ارائه گزارشی درباره تاریخچه کنکور و سهمیه ها گفت : «مجموعه آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد شاهد زحمات زیادی را برای دانش آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر کشیده اند تا این عزیزان از نظر آموزشی در سطح بالایی قرار بگیرند .

» او ادامه داد : «عزیزان شاهد و ایثارگری که امروز در جمع آنان هستیم بدون استفاده از سهمیه این موفقیت ها را کسب کرده اند اما دانشجویانی نیز که از سهمیه استفاده می کنند هم دارای سطح علمی خوبی هستند .

» محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره کل در راستای اعتلای سطح علمی دانش آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر پرداخت .

در پایان این مراسم از 17 نفر از داوطلبان شاهد و ایثارگر کنکور سراسری حائز رتبه های زیر 100 کشوری تقدیر به عمل آمد .