<%=StrTitr %>
کدخبر : 610
تاریخ مخابره :      ۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۵:۰۷
تعداد بازدید :    8514

چگونگی اختصاص گرنت تحقیقاتی

گرنت تحقیقاتی امکانی را به اعضای هیأت علمی می‌دهد که از اعتبارات پژوهشی دانشگاه‌ ها برای انجام طرح‌های تحقیقاتی استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری آنا، برای ترغیب و تشویق اعضای هیأت علمی دانشگاه به انجام هر چه بهتر فعالیت‌های پژوهشی و فراهم آوردن شرایط مناسب برای تحقق اهداف و برنامه‌های دانشگاه اعتبار یا گرنت پژوهشی اختصاص می‌یابد.

دانشگاه موظف است حداقل ۲۵ درصد اعتبارات پژوهشی خود را، ضمن درج و تصویب در بودجه تفضیلی، به اعتبار پژوهشی اعضای هیأت علمی خود اختصاص دهد.

هر عضو هیأت علمی می‌تواند ضمن رعایت مقررات، اعتبار پژوهشی خود را در انجام طرح‌های پژوهشی طبق دستورالعمل اجرایی مورد اشاره این آیین‌نامه و خرید تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی تحقیقاتی، پرداخت هزینه‌های خدمات آزمایشگاهی و میدانی و خرید مصرفی برای انجام فعالیت پژوهشی هزینه کند.

همچنین اعضای هیأت علمی می‌توانند حق عضویت در مجامع علمی، هزینه ثبت اختراع و هزینه شرکت در همایش‌ها، کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه‌های تخصصی داخلی و خارجی و سایر سفرهای کوتاه‌مدت از محل اعتبارات پژوهشی را پرداخت کنند.

پرداخت هزینه خرید کتب، نشریات، نرم‌افزارها، هزینه عضویت در پایگاه‌های اطلاعاتی و هزینه چاپ مقالات در مجموعه مقالات و نشریات علمی معتبر و حق‌التحقیق به دانشجویانی که از همان دانشگاه با عضو هیأت علمی همکاری پژوهشی داشته‌اند و هزینه‌های مربوط به شرکت آن‌ها در همایش‌های داخلی و خارجی از همین اعتبارات پژوهشی صورت می‌گیرد