<%=StrTitr %>
کدخبر : 630
تاریخ مخابره :     
تعداد بازدید :    2560
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام کرد :
جذب 100 نفر هیات علمی در دانشگاه امیرکبیر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: طی سال های گذشته بیش از 100 عضو هیات علمی دراین دانشگاه جذب شده اند.

به گزارش روز شنبه گروه دانشگاه ایرنا، احمد معتمدی در گردهمایی اعضای هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، همزمان دراین سال ها 88 عضو هیات علمی دانشگاه بازنشسته شده اند.

وی با اشاره به روند جذب و ارتقا اعضای هیات علمی دانشگاه گفت: درحال حاضر هر 15 روز یک جلسه در این زمینه تشکیل می شود.

معتمدی با بیان اینکه طی سال های اخیر موضوع اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها جدی شده است، گفت: دانشگاه ها باید به موضوع اشتغال توجه ویژه داشته باشند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با توجه به کاربردی سازی علم و پژوهش در دانشگاه، افزود: میزان قراردادهای صنعتی دانشگاه در این زمینه 2.5 برابر رشد داشته است.

وی ادامه داد : قرار گرفتن دانشگاه در میان 100 دانشگاه برتر و تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم از برنامه های راهبردی و حائز اهمیت دانشگاه است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: تبدیل شدن به دانشگاه نسل سومی باعث تاثیر اساسی در چرخه اقتصادی کشور و تربیت دانشجویان مهارت آفرین می شود.

معتمدی خاطرنشان کرد: برنامه راهبردی این دانشگاه طی سال های 93 و 94 تدوین و واحدی برای نظارت و به روز رسانی این برنامه در دانشگاه ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: برای توسعه کیفی فعالیت های علمی و آموزشی اصلاحات ساختاری طی سال های گذشته در قالب بازنگری، تدوین قوانین و بازنگری در ارائه پروژه دکتری به دانشجویان آغاز و نظام مند شد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: لازمه حرکت، ایجاد محیطی مناسب و تقویت همدلی است. یکی از اهداف مسئولان دانشگاه ایجاد محیطی آرام برای دانشجویان بوده که در این چارچوب موفق عمل شده است و اعطا مجوز به فعالیت های دانشجویی در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دو و نیم برابر رشد داشته است.
وی گفت: ظرفیت سلف های غذاخوری 70 درصد افزایش یافته و آشپزخانه دانشگاه صنعتی شده است و 15 درصد ظرفیت خوابگاه های این دانشگاه با کمک خیرین توسعه یافته است.


**232 دانشجوی خارجی در دانشگاه امیرکبیر تحصیل می کنند

همچنین در بخش دیگری از این گردهمایی معاون بین الملل دانشگاه امیرکبیر، گفت: مجوزهای لازم برای پذیرش گروهی دانشجو از کشور عراق در این دانشگاه اخذ شده و به زودی این دانشجویان پذیرش می شوند.
وی افزود: معاونت بین الملل دانشگاه امیرکبیر همکاری آموزشی و پژوهشی دانشجویان و اساتید با دانشگاه های خارجی را از برنامه های مهم این دانشگاه در حوزه بین الملل دانست.

ابوالقاسم مسگرپور طوسی گفت: در چارچوب فعالیت های بین المللی مرکز زبان خارجه با ظرفیت هزار و 750 نفر در دانشگاه راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: درحال حاضر تعداد 232 دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده که بیشتر آنها دانشجوی رشته مهندسی برق هستند.

معاون بین الملل دانشگاه امیرکبیر در خصوص گذراندن دوره کارآموزی دانشجویان غیر ایرانی، گفت: در حال حاضر تعداد 11 نفر در حال گذراندن کارآموزی در کشور ایران هستند.

براساس گزارش دانشگاه امیرکبیر، مسگرپور افزود: این دانشگاه دوره های آموزشی مشترکی با دانشگاه های کشورهای فرانسه، آلمان، هلند و بلژیک برگزار می کند.

معاون بین الملل دانشگاه امیرکبیر ادامه داد: طی یک سال گذشته بیش از 130 هیات از 28 کشور خارجی از دانشگاه بازدید کردند.

مسگرپور افزود : اخیرا اساتید دانشگاه برای فرصت های مطالعاتی دو ماهه به کشورهای خارجی اعزام شدند.